AHŞAP BAKIM

Bahçe Mobilyaları

Teak Masa Sandalye Bakım Onarım
teak-bakim-onarim-01Bu uygulamamızda, uzun yıllardır hiç bakımı yapılmamış olan bahçe mobilyaları teak masa, teak sandalyeler ve teak şemsiye direğinin bakım onarımı yapılmıştır.
Yıllardır yağmur ve güneşe maruz kalmaları ve hiç bakım yapılmamaları nedeniyle kötü görünmekte olan teak masa yeniden zımparalanmış, sandalyeler de kırılmış ve çürümüş aksamları teak ağacı ile onarılarak zımparalanmıştır. Tüm onarım ve temizleme işlemleri tamamlandıktan sonra teak bahçe mobilyaları masa, sandalyeler ve şemsiye direği gibi kısımlarına koruyucu ürünü kullanılarak ilk günkü görünümüne kavuşturulmuştur.

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Dekor Deck’ıin güçlü formülüyle her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Yapmış olduğumuz uygulamada ahşap nefes alır, ahşaba nefes aldırır ve su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Dekor Deck, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler.

Havuz Kenarı

Teak ağacı doğal olarak yağlı bir ağaçtır.Bu ağacın özünde vardır.Naturel kullanıldığından (hava koşullarından) zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için senede 1-2 defa tik yağı (teak oil) ile yağlamak gerekir. Kış ortamında kaldığı zaman gri bir renk oluşur, bu doğal bir süreçtir, özel bir bakım ve yağlama ile ilk haline geri döner.Bunu yılın belirli zamanlarında yapmak gerekir. Kış ortamlarında kalmayan teak deck (teak ağacı) ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur. Teak Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan ürünlerde kullanılan ağaçlar çok çeşitlidir. Bunların arasında en dayanıklı olanı sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çeken tik ağacıdır. Bu özelliği nedeni ile gemi ve tekne yapımında da kullanılan ağaç, sert hava koşullarından kesinlikle etkilenmez. Teak ağacı bakımı için yeni çözümü Teak Yağı, doğal yağların bir karışımı olarak hazırlanmıştır. Bahçe parkesi, deck, yüzme havuzu kenarlıkları(teak karo deck), oturma banklar, bahçe mobilyaları, tekne güverteleri gibi yoğun olarak suya maruz kalan ve dış ortamlarda kullanılan ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmıştır. Mumlu yapısı sayesinde yarattığı yüzey ile su geçrmezlik katsayısını yükseltmek suretiyle ahşabın suya karşı korunmasını sağlarken, ömrünü uzatır.