Dış Mekan Tasarımı İçin Deck Tercih Edin

İç mekanların tasarımı kadar dış mekanların tasarımı da ortamın özelliğini yansıttığı için önemlidir. Bahçenin dekoru, bahçede yer alan havuzun tasarımı ve teras gibi yaşam alanınızın dış bölümünü oluşturan mekanlar farklı şekilde dekor edilirse göze daha iyi hitap eder. Siz de dış ortamların havas0nı değiştirmek istiyorsanız teak deck kullanabilirsiniz.

Deck uygulaması her ne kadar farklı alanlarda kullanılsa da ismi çok duyulmadığı için kulağa değişik geliyor. Deck, iç ortamlarda kullanılan parke modellerinin gerekli şartları sağlaması ile beraber dış ortamların daha hoş görünmesini sağlar. Doğal ve yapay olmak üzere farklı çeşitleri vardır ancak kalite açısından daha çok iroko deck gibi doğal ağaçtan elde edilmiş deck tasarımları tercih edilir. Doğal ve yapay uygulamanın arasındaki fark ise ağaçtan direk olarak yapılan uygulamalar doğal, ağaç malzemesinden yapılmış, belli işlemlerden geçmiş uygulamalara yapay yöntem adı verilir.

Deck Uygulaması Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Ahşap deck  yaparken her şeyden önce dekor bahçe gibi güvenilir dekorasyon firmalarının tercih edilmesi gerekir. Kalite her şeyden önde gelir çünkü malzeme doğal da olsa yapay da olsa ahşap olduğu için ürünün dış mekan hava şartlarına uyumlu olması gerekir. Siz de gerek bahçenizde gerek havuzunuzda da iç mekanlarda kullanacağınız deck modelleri için dekor bahçe firmasını tercih edebilirsiniz.