Dış Mekan Tasarımları İçin Deck Uygulaması

Dış mekan tasarımları da en az iç mekan tasarımları kadar önemlidir. Dikkat çekici ve şık tasarımlar için siz de deck uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Dış mekan tasarımları da en az iç mekan tasarımları kadar önemlidir. Dikkat çekici ve şık tasarımlar için siz de deck uygulamasını tercih edebilirsiniz. Deck, dış mekanlara uygulanan parke uygulamasına verilen isimdir. Kullanım alanının geniş olması da bu tasarımları yaygın hale getirmiştir. Bahçelerde, teraslarda, banyolarda, plajlarda, havuz kenarlarında, villaların dış cephelerinde ve yürüyüş yollarında gayet hoş bir görünüm oluşturur. Teak deck uygulama da kaliteli bir uygulamadır.

Ahşap deck uygulama ıslak zemin ve dış mekanlara uygulanan tasarımlardır. Deck uygulamasında dış cephe şartlarına dayanıklı ağaçlar kullanılır. Eğer doğal deck istiyorsanız dayanıklı ağaçlar kullanılır fakat yapay deck uygulaması istiyorsanız dış mekanlarda hasar görmeyecek ağaç malzemeler kullanılır. Bu işlem için daha çok egzotik ağaçlardan yapılır. Örneğin teak, iroko, tali ve owenkol gibi ağaçlar örnek gösterilebilir. Siz de dekor bahçe firmasından dış mekanlara göre deck uygulaması yaptırabilirsiniz.

Deck Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Günümüzde en çok tercih edilen dış mekan tasarımlarından biri olan iroko deck uygulama dahil olmak üzere tüm deck uygulamaları dış mekanlara ayrı bir özellik katar. Özellikle bahçe ve teraslarda ya da havuz kenarlarında uygulandığı taktirde doğa ile bütünleşmiş muhteşem bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Her zaman doğallıktan yanaysanız siz de mekanlarınızı deck tasarımı ile daha iyi hale getirebilirsiniz. Üstelik kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü olması sayesinde yıllarca bu ürünü kullanabilirsiniz. Siz de dekor bahçe firmasını ziyaret ederek deck uygulamasını yaptırabilirsiniz.